
Platser kvar på svenskakurs för utrikesfödda i höst
Lystring! Vi har ett fåtal platser kvar på kortkursen “Språk i livet” som startar i september. Detta är en kurs… Fortsätt läsa Platser kvar på svenskakurs för utrikesfödda i höst
Varje höst och vår erbjuder vi en härlig mix av kortkurser där du kan fördjupa dig inom ett kreativt område och dessutom få nya vänner. Allt under ledning av passionerade kursledare som brinner för att du ska få chansen att utvecklas.
Utbudet för höstterminen 2025/2026:
Du har möjlighet att ångra din kursanmälan inom 14 dagar från den dag då du fått din bekräftelse på erlagd kursavgift (ångerfristen).
Senast tre veckor före kursstart kan du avboka din plats och få tillbaka hela kursavgiften exkl. en administrativ avgift på 300 kronor.
Sjukintyg krävs vid senare avbokning än tre veckor före kursstart för att erhålla återbetalning av kursavgiften exkl. en administrativ avgift på 300 kronor.
Vi gör såklart allt för att alla som anmäler sig ska få en plats på kursen. Om kursen skulle vara fullbokad så ställs du i kö på vår reservlista.
Vi har rätten att senast två veckor innan kursstart ställa in kursen om vi inte fått tillräckligt många deltagare. Självklart får du då tillbaka hela avgiften.
Lystring! Vi har ett fåtal platser kvar på kortkursen “Språk i livet” som startar i september. Detta är en kurs… Fortsätt läsa Platser kvar på svenskakurs för utrikesfödda i höst
Vill du utveckla ditt skrivande under ledning av en erfaren och pedagogisk författare? Eller kanske fördjupa din kunskap om odling… Fortsätt läsa Vi har platser kvar på skrivarkurs och trädgårdskurs inför hösten